Duńczycy przejmują polskie fabryki – pracowników wyrzucają na bruk i zapowiadają demontaż maszyn

Aktualizacja: 2015-03-16 11:14 am

Duńska firma, która przejęła polskie zakłady Prefabet, oświadczyła, że nie zamierza kontynuować ich działalności. Kolejne fabryki są zamykane, a pracownicy zwalniani. Duńczycy zapowiedzieli też demontaż maszyn produkcyjnych, a nawet zburzenie jednej z fabryk.

Akcje Prefabetu na początku lutego kupiła spółka H+H, należąca do Duńczyków. Nowy właściciel nie zamierzał jednak kontynuować produkcji materiałów budowlanych, lecz od razu zapowiedział załodze i władzom samorządowym, że zamknie zakład w Długim Kącie i zwolni pracowników. Ponadto, H+H planuje demontaż maszyn i zburzenie budynków zakładu w Długim Kącie, co ma zapewnić opłacalność produkcji w innych fabrykach tej grupy. To samo miało dotyczyć pracowników dwóch innych fabryk Prefabetu, m.in. w Kozienicach. 

Większość z 58 pracowników fabryki pustaków Prefabet w Długim Kącie otrzymała wypowiedzenia już na początku miesiąca. Produkcja już została wygaszona. Samorządowcy próbowali interweniować w Ministerstwie Gospodarki, ale bez rezultatu.

Podobna sytuacja ma miejsce w Kozienicach. Tam pracę straci niemal 100 osób.

kronikatygodnia.pl / onet.pl / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80448 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]