Polski podatnik przeznaczył 700 tysięcy złotych na leczenie ukraińskich żołnierzy

Aktualizacja: 2015-03-5 11:07 am

Jak podaje RMF FM, rząd polski wydał 700 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację ukraińskich żołnierzy. Do polskich szpitali trafiło do tej pory ponad 40 wojskowych.

Ponad dwie trzecie wspomnianej kwoty pochłonęło leczenie i rehabilitacja rannych żołnierzy.

Jak podaje RMF FM, 41 Ukraińców trafiło do Polski transportem lotniczym. Zostali oni przetransportowani do spzitali we Wrocławiu, Krakowie i Lublinie. Część z nich poddała się rehabilitacji w Lądku Zdroju.

Ponadto, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak poinformował, że w polskich uczelniach studiuje 33 ukraińskich oficerów.

W styczniu rząd zapowiedział z kolei udzielenie 100 mln euro kredytu Ukrainie.

rmf24.pl / Kresy.p

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80251 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]