Wrocławscy licealiści wybrali „Inkę” na patronkę swojej szkoły. Uznano, że to „nienajlepszy wybór”

Aktualizacja: 2015-03-2 9:35 am

Uczniowie, rodzice i nauczyciele z wrocławskiego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 chcieli, by placówce nadano imię Danuty Siedzikówny „Inki”. Procedura została jednak wstrzymana.

„Inka” została wybrana na patronkę przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu. To jednak nie wystarcza. Procedura miała zostać zatrzymana, z powodu „narastających negatywnych opinii”, pochodzących zarówno z samej placówki, jak i z zewnątrz.

Według dyrektorki szkoły, Anita Skrzyniarz, docierają do niej głosy według których wybór  „Inka” jest „nienajlepszy”. „Nie chodzi o to, że „Inka” okazuje się niewłaściwym wzorem, czy człowiekiem niegodnym do naśladowania, tylko po prostu niekoniecznie dobrym patronem jeśli chodzi o szkołę” – powiedziała Skrzyniarz.

Cała sytuacja oburzyła uczniów i ich rodziców. Bohaterska sanitariuszka okazała się być zbyt kontrowersyjną dla „różnych stron i środowisk”.

pch24.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (02 marca 2015) 


„Inka” będzie patronem wrocławskiego liceum! Na nic zdały się „negatywne opinie”

Według portalu wPolityce.pl prawdopodobnie już w środę zostanie ogłoszona decyzja o wyborze patrona dla I LO we Wrocławiu. Ma nim zostać bohaterska sanitariuszka AK „Inka”, choć pomysł nadania szkole imienia Danuty Siedzikówny nie wzbudzał entuzjazmu szkolnych władz.

Wybór bohaterskiej sanitariuszki na patronkę poparli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Procedura została jednak wstrzymana ze względu na “negatywne opinie o tym wyborze”. Dyrektor szkoły, Anita Skrzyniarz stwierdziła, że docierają do niej głosy według których „Inka” to… nie najlepszy wybór

Jak się nieoficjalnie dowiedział portal wPolityce.pl negatywne opinie o nowej patronce wyrażać mieli absolwenci Liceum widząc na tym miejscu byłą absolwentkę szkoły, Edytę Stein.

Sprawa patrona dolnośląskiej placówki edukacyjnej wywołała medialną burzę. Jednak według nieoficjalnych informacji, do których portal wPolityce.pl dotarł jako pierwszy, Inka będzie jednak patronką I LO we Wrocławiu. Decyzja ma być ogłoszona oficjalnie najprawdopodobniej w środę.

Źródło: wPolityce.pl
luk

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-03-04)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80141 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]