Wenezuela: Wizy dla Amerykanów

Aktualizacja: 2015-03-2 9:30 am

Prezydent Nicolas Maduro ogłosił wprowadzenie obowiązkowych wiz dla obywateli amerykańskich udających się do jego kraju. Jest to odpowiedź na inspirowane przez USA próby destabilizacji sytuacji w Wenezueli. Wenezuela będzie też dążyć do ograniczenia ilości pracowników amerykańskiej dyplomacji rezydujących w Caracas, a jej przedstawiciele będą musieli uzyskać wenezuelskiego MSZ zgodę na odbywanie spotkań.

Nowe prawo ma pomóc w kontrolowaniu wpływów USA. Ogłoszono także listę obywateli amerykańskich mających zakaz wjazdu do Wenezueli. Znaleźli się na niej m.in George W. Bush, były wiceprezydent Dick Cheney i kilkoro członków kongresu których uznano za terrorystów odpowiedzialnych za wojny i łamanie praw człowieka.

(Na podst. Press TV, RT)
http://xportal.pl

Nie wiem, jak bardzo Wenezuela jest uzależniona od sił zewnętrznych – ale jej władze przynajmniej starają się walczyć o niezależność, w odróżnieniu od polskojęzycznego kundelstwa sprawującego władzę w naszym kraju.
Jestem dziwnie przekonany, że po wprowadzeniu w Polsce wiz dla Amerykanów, sprawa wiz dla Polaków w USA szybko ruszyła by z miejsca.
Admin [Dz. g. M.]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80134 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]