Sąd: Grzegorz Braun stosował przemoc wobec policjanta. Reżyser musi zapłacić grzywnę

Aktualizacja: 2015-02-27 11:02 am

3 tys. zł grzywny będzie musiał zapłacić Grzegorz Braun za stosowanie przemocy wobec policjanta – zdecydował sędzia Krzysztof Korzeniowski z Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście.

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2008 roku. Braun został wtedy zatrzymany przez policjantów podczas jednej z manifestacji. Jak twierdzi, po krótkiej wymianie zdań i odmowy wylegitymowanie się ze strony mundurowych, policjanci poturbowali go.

Reżyser zgłosił sprawę do prokuratury. Niedługo potem policjanci złożyli podobną skargę, oskarżając o znieważenie oraz pobicie funkcjonariusza na służbie właśnie Grzegorza Brauna.

Pierwszy, wygrany przez Brauna, proces trwał 3,5 roku. Po apelacji toczyła się kolejna sprawa, która obfitowała w dziwne wydarzenia. Nagrano na przykład sytuację, gdy sąd, wezwawszy w charakterze świadka jednego z byłych już policjantów, którego rzekomo miał pobić Braun, zadał mu jedynie kilka powierzchownych pytań. Wezwany tłumaczył się brakiem czasu. Deklarował, iż musi zdążyć na podpisanie ważnego, intratnego kontraktu.

W toku sprawy Braun trafił również na kilka dni do aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Był to jego protest wobec postępowania prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego. Zatrzymano go o godz. 8 we wrocławskim mieszkaniu na Krzykach.

Grzegorz Braun jest kandydatem w tegorocznych wyborach prezydenckich. Obecnie zarejestrowany Komitet Wyborczy zbiera podpisy pod jego kandydaturą.

Źródło: niezależna.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80107 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]