Białoruś nie wpuściła dziennikarza Wall Street Journal

Aktualizacja: 2015-02-26 8:32 pm

David Crawford – korespondent WSJ miał opowiedzieć w Mińsku o organizacji dziennikarzy śledczych “CORRECT”, która zajmowała się sprawą zestrzelania nad Ukrainą samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych.

Wczoraj organizatorzy spotkania otwartego poinformowali, że Crawford jednak nie przybędzie. Jak się okazało w ostatniej chwili został on powiadomiony przez białoruskich urzędników, że nie otrzyma wizy. Zapraszający amerykańskiego dziennikarza Press Club Biełaruś zapowiedział, że jutrzejsze spotkanie i tak się odbędzie tyle, że w formie wideokonferencji. 

belaruspartizan.org/kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Amerykańskie media są “oburzone”, ale ileż to razy amerykańskie konsulaty, albo i urzędnicy imigracyjni już po przylocie do “Stanów” odmówiły wjazdu wielu osobom, w tym i niezależnym dziennikarzom, i jakoś nie słychać z tego tytułu żadnych głośnych skarg. Patrząc na skalę zjawiska, należałoby wskazać wyraźnie palcem kto tak naprawdę stosuje cenzurę i selekcję polityczną.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80085 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]