Białoruś nie wpuściła dziennikarza Wall Street Journal

David Crawford – korespondent WSJ miał opowiedzieć w Mińsku o organizacji dziennikarzy śledczych „CORRECT”, która zajmowała się sprawą zestrzelania nad Ukrainą samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych.

Wczoraj organizatorzy spotkania otwartego poinformowali, że Crawford jednak nie przybędzie. Jak się okazało w ostatniej chwili został on powiadomiony przez białoruskich urzędników, że nie otrzyma wizy. Zapraszający amerykańskiego dziennikarza Press Club Biełaruś zapowiedział, że jutrzejsze spotkanie i tak się odbędzie tyle, że w formie wideokonferencji. 

belaruspartizan.org/kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Amerykańskie media są „oburzone”, ale ileż to razy amerykańskie konsulaty, albo i urzędnicy imigracyjni już po przylocie do „Stanów” odmówiły wjazdu wielu osobom, w tym i niezależnym dziennikarzom, i jakoś nie słychać z tego tytułu żadnych głośnych skarg. Patrząc na skalę zjawiska, należałoby wskazać wyraźnie palcem kto tak naprawdę stosuje cenzurę i selekcję polityczną.

Za: Kresy.pl (26 lutego 2015) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/bialorus-nie-wpuscila-dziennikarza-wall-street-journal

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content