Światowy Kongres Żydów szuka antysemityzmu w krytyce „Idy” i… nagłaśnia wypowiedź Schetyny

Na Facebooku Światowy Kongres Żydów udostępnił informację z anglojęzycznej strony Polskiego Radia. Mówi ona o dystansowaniu się ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny od krytyki „Idy” z uwagi na poruszaną przez nią tematykę polsko-żydowską.

Źadne poważne organizacje ani media nie krytykują „Idy” za sam fakt poruszenia tematyki polsko-żydowskiej, ale za wymowę filmu. Czyni on bowiem jednym z głównych wątków sprawę mordu Polaka na żydowskiej rodzinie, zakłamując w ten sposób realia historyczne II wojny światowej.

Jednak Światowy Kongres Żydów postanowił poszukać w polskie krytyce „Idy” antysemityzmu. Na profil Facebookowym organizacji pojawił się link do artykułu o… dystansującym się od krytyki filmu Grzegorza Schetyny. – Tematyka filmu być może pomogła, ale przecież obraz dotyka tematyki szerszej – powiedział szef dyplomacji.

Źródło: Facebook

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-26) | http://www.pch24.pl/swiatowy-kongres-zydow-szuka-antysemityzmu-w-krytyce-idy-i----naglasnia-wypowiedz-schetyny,34204,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content