Światowy Kongres Żydów szuka antysemityzmu w krytyce „Idy” i… nagłaśnia wypowiedź Schetyny

Aktualizacja: 2015-02-26 9:30 am

Na Facebooku Światowy Kongres Żydów udostępnił informację z anglojęzycznej strony Polskiego Radia. Mówi ona o dystansowaniu się ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny od krytyki „Idy” z uwagi na poruszaną przez nią tematykę polsko-żydowską.

Źadne poważne organizacje ani media nie krytykują „Idy” za sam fakt poruszenia tematyki polsko-żydowskiej, ale za wymowę filmu. Czyni on bowiem jednym z głównych wątków sprawę mordu Polaka na żydowskiej rodzinie, zakłamując w ten sposób realia historyczne II wojny światowej.

Jednak Światowy Kongres Żydów postanowił poszukać w polskie krytyce „Idy” antysemityzmu. Na profil Facebookowym organizacji pojawił się link do artykułu o… dystansującym się od krytyki filmu Grzegorza Schetyny. – Tematyka filmu być może pomogła, ale przecież obraz dotyka tematyki szerszej – powiedział szef dyplomacji.

Źródło: Facebook

ged

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80059 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]