Aktualizacja strony została wstrzymana

Bloger Matka-Kurka skazany prawomocnym wyrokiem. Sąd przyznał rację Owsiakowi

W Sądzie Okręgowym w Legnicy nastąpił finał procesu karnego, jaki Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wytoczyły blogerowi Piotrowi W. – donosi portal portal 24legnica.pl.

Sąd po złożonych przez obie strony procesu apelacjach odrzucił argumenty oskarżonego. Uznał za to, że Matka Kurka dopuścił się znieważenia i ukarał go 5 tysiącami złotych grzywny. Wyrok jest prawomocny.

Zdaniem sądu znieważenie stanowił nie tylko użyty w odniesieniu do Owsiaka zwrot „hiena cmentarna”, ale również  – jak informuje 24legnica.pl –  potraktowane z wyrozumiałością w wyroku pierwszej instancji określenia „król żebraków” i „król łgarzy”.

Jednocześnie legnicki sąd uznał, że uniewinnienie go od zarzutów zniesławienia Owsiaka i WOŚP było słuszne, bowiem artykuły Piotra W. nie zawierały faktów o działalności fundacji, a jedynie opinie Matki Kurki na ten temat.

Matka Kurka musi zapłacić 5 tys. zł grzywny oraz pokryć  część kosztów postępowania sądowego w obu instancjach (500 zł).

Źródło: 24legnica.pl

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-26) | http://www.pch24.pl/bloger-matka-kurka-skazany-prawomocnym-wyrokiem--sad-przyznal-racje-owsiakowi,34227,i.html

Skip to content