Bloger Matka-Kurka skazany prawomocnym wyrokiem. Sąd przyznał rację Owsiakowi

Aktualizacja: 2015-02-26 9:15 am

W Sądzie Okręgowym w Legnicy nastąpił finał procesu karnego, jaki Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wytoczyły blogerowi Piotrowi W. – donosi portal portal 24legnica.pl.

Sąd po złożonych przez obie strony procesu apelacjach odrzucił argumenty oskarżonego. Uznał za to, że Matka Kurka dopuścił się znieważenia i ukarał go 5 tysiącami złotych grzywny. Wyrok jest prawomocny.

Zdaniem sądu znieważenie stanowił nie tylko użyty w odniesieniu do Owsiaka zwrot “hiena cmentarna”, ale również  – jak informuje 24legnica.pl –  potraktowane z wyrozumiałością w wyroku pierwszej instancji określenia “król żebraków” i “król łgarzy”.

Jednocześnie legnicki sąd uznał, że uniewinnienie go od zarzutów zniesławienia Owsiaka i WOŚP było słuszne, bowiem artykuły Piotra W. nie zawierały faktów o działalności fundacji, a jedynie opinie Matki Kurki na ten temat.

Matka Kurka musi zapłacić 5 tys. zł grzywny oraz pokryć  część kosztów postępowania sądowego w obu instancjach (500 zł).

Źródło: 24legnica.pl

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=80051 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]