Biskup ostrzega przed satanistami z zespołu Vader: szatan szuka ofiar

Pomimo apeli i próśb w Świdnicy, podczas Wielkiego Postu, odbędzie się koncert satanistycznego zespołu Vader. „Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa, nie możemy pozostać bierni” – przypomina bp Ignacy Dec, zapraszając w skierowanym do diecezjan apelu do zgromadzenia się na czuwaniu modlitewnym w intencji uczestników koncertu oraz „w trosce o duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców”.

„Rozpoczęty Wielki Post przypomina nam o cenie, jaką zapłacił Syn Boży, walcząc z diabłem i grzechem o nasze zbawienie. Dlatego dziękujemy Bogu za Jego miłosierdzie wobec grzeszników, za ocalenie z grzechu i nadzieję życia wiecznego” – pisze w zaproszeniu ordynariusz świdnicki, przestrzegając, że „pomimo zwycięstwa Chrystusa, szatan nadal szuka ofiar swego kuszenia”.

„Ufni w moc Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego uciekamy się do Zbawiciela, u Niego szukając pewnego ratunku i ochrony” – dodał hierarcha.

„Pamiętajmy, że diabeł rozszerza swoje wpływy z powodu bierności ludzi wierzących” – dodaje biskup i wyrażając ufność we wstawiennictwo św. Jana Pawła II, patrona Świdnicy, a także mając świadomość znaczenia modlitwy i postu, zachęca do włączenia się we wspólne czuwanie.

Nawiązując do samego koncertu, bp Dec podkreślił: „Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni”.

W odezwie poprosił „o modlitwę i post w intencji uczestników koncertu”. Zachęcił też: „W trosce o duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy”.

Czuwanie modlitewne odbędzie się w dniu koncertu, w sobotę 28 lutego o godz. 19.00 w kościele pw. św. Krzyża przy ul. Westerplatte. Rozpocznie je Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową, a następnie wspólna litania do św. Michała Archanioła. O godz. 20.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. Wierni będą się modlić za Świdnicę, wszystkich mieszkańców miasta oraz całą ojczyznę.

W Świdnicy podczas tegorocznego Wielkiego Postu, pomimo apeli i próśb odbędzie się koncert satanistycznego zespołu Vader.

Źródło: KAI

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-25) | http://www.pch24.pl/biskup-ostrzega-przed-satanistami-z-zespolu-vader--szatan-szuka-ofiar,34157,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content