Erika Steinbach wypędzona!

Aktualizacja: 2009-03-23 10:11 pm
Udało się. Działacze Młodzieży Wszechpolskiej dokonali symbolicznego wypędzenie szefowej niemieckiego Związku Wypędzonych z Polski. Akcje odbyły się w kilkunastu miastach w kraju. Kukły wylądowały w wodzie m. in. w Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Wrocławiu i Katowicach.

W Warszawie w happeningu pod Mostem Świętokrzyskim uczestniczyło ok. 40 osób. Kukła z podobizną Eriki Steinbach została podpalona, a następnie wyrzucona do Wisły, by popłynąć w kierunku Bałtyku.

– Działalność Steinbach uważam z a niezwykle groźną. Jej organizacja relatywizuje historię II Wojny Światowej, bezczelnie i arogancko zrównując cierpienia  Polaków zmuszanych do przymusowej pracy na terenie III Rzeszy z losem niemieckich przesiedleńców w 1945r.

Z tego powodu światowa opinia publiczna zapomina, kto w 1939r. był ofiarą, a kto katem.

Takie działania są oczywiście fasadą dla roszczeń terytorialnych i majątkowych, dlatego Młodzież Wszechpolska stara się uświadomić Polakom skalę i powagę zagrożenia – powiedział Witold Tumanowicz, organizator akcji.

Erika Steinbach urodziła się w 1943 r.  w Rumi, należącej przed wybuchem wojny do Polski. Stała się znana od lat 70., gdy była jedną z najbardziej
aktywnych działaczek przeciwko uznaniu przez władze RFN granicy Polski na Odrze i Nysie. Od 1998 jest szefową Związku Wypędzonych.

Relacja medialne :
http://www.rp.pl/artykul/2,279845.html
http://www.radiozet.pl/news/news.aspx?newsid=10473
http://radiogdansk.pl/?a=news&id=43193
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kukla-Eriki-Steinbach-zatopiona-w-rzece,wid,10965496,wiadomosc.html


Za: prawy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=8001 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]