14-latka żoną? Według szwedzkich urzędników nie ma problemu!

Aktualizacja: 2015-02-20 9:00 am

Małżeństwo między 14-letnią dziewczynką a 21-letnim mężczyzną zostało pośrednio uznane przez szwedzkie władze. „Małżeństwo” otrzymało pozwolenie na pobyt, razem mieszka, wspólnie też składa deklaracje podatkowe.

Szkoda, że do tego doszło. To zwykły, nieszczęśliwy błąd – stwierdził w rozmowie z radiem Ekot przedstawiciel szwedzkiej skarbówki, Per Skogh. Jak zauważa jeden z lokalnej pracowników socjalnych, sprawa wywołałaby o wiele większe poruszenie i zainteresowałaby urzędników gdyby… dziewczynka przyszła na świat w Szwecji.

Od 2009 roku prawo uniemożliwiało w Szwecji zawieranie związku małżeńskiego przez osoby poniżej 15. roku życia. W przypadku pary imigrantów urzędnicy postanowili jednak przymknąć oko na przepisy. W zeszłym roku wprowadzono nowe przepisy mające chronić ofiary przymusowych małżeństw. Uniemożliwiają one także zawieranie małżeństwa przez osoby niepełnoletnie.

To dobre prawodawstwo wyraźnie pokazujące, że w Szwecji małżeństwa z dziećmi nie są legalne – podkreślał Aleksander Gabelic. – Problem polega na tym, co dla danej osoby jest bezpieczne. Bezpieczne może być dla imigranta pozostanie z partnerem, z którym przekroczył granicę – kontrował Ragnhild Ekelund, pracownik socjalny z Göteborgu. Podkreślał przy tym, że nie chce się wypowiadać na temat konkretnego przypadku.

Okazuje się jednak, że według poprawnych politycznie urzędników, prawo obowiązujące Szwedów nie obowiązuje imigrantów!

Źródło: sverigesradio.se

mat

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79931 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]