2 mln zł na aktywizację zawodową Cyganów wyrzucone w błoto

2 mln zł przeznaczyły Puławy na „Program aktywności lokalnej”, który miał w założeniu aktywizować zawodowo bezrobotną ludność cygańską. Program okazał się kompletną klapą.

Jak podaje serwis narodowcy.net, w ciągu siedmiu lat żaden z objętych programem Cyganów nie wyszedł z bezrobocia i nie zrezygnował z opieki socjalnej.

Puławscy radni wskazują na poważny problem społeczny, jaki stanowi ludność cygańska – są pozbawieni ambicji, brakuje w nich chęci do zmiany swojej sytuacji.

Brak edukacji, brak umiejętności czytania i pisania, powszechność chorób, brak jakiejkolwiek osoby z tej grupy, która podjęłaby pracę i wyrwałaby się z tego zaklętego kręgu dając pozytywny przykład innym – mówi Paweł Maj, radny niezrzeszony.

Grupa romska jest grupą wykluczoną. Powinny być adresowane do nich specjalne programy. Nie nadążają za społecznością polską – twierdzi z kolei Maria Piastowicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Źródło: narodowcy.net

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-20) | http://www.pch24.pl/2-mln-zl-na-aktywizacje-zawodowa-cyganow-wyrzucone-w-bloto,34104,i.html

Skip to content