Nie będzie św. Maksymiliana, będą walentynki

Nie będzie znaczka pocztowego poświęconego 100. rocznicy pobytu św. o. Maksymiliana Kolbego w San Marino. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji anulowało planowaną na marzec tego roku emisję. Do obiegu wprowadzono jednak m. in temat  „Kocham Cię”, którego symbolika wyraźnie nawiązuje do walentynek.

Jak informuje „Nasz Dziennik” na marzec br. – jako wspólne przedsięwzięcie Poczty Polskiej SA i Poczty San Marino – planowano emisję 1. znaczka w bloku z okazji 100. rocznicy pobytu św. o. Maksymiliana Kolbego w San Marino. Z przedsięwzięcia zrezygnowała jednak Poczta San Marino. W tej sytuacji na wniosek Poczty Polskiej minister administracji i cyfryzacji decyzją z dnia 27 stycznia tego roku wprowadził zmiany w rocznym planie emisji znaczków pocztowych na 2015 r., anulując emisję znaczka „Maksymilian Kolbe”.

„Nasz Dziennik” nie doczekał się odpowiedzi na skierowane do Poczty Polskiej pytanie, czy mimo rezygnacji Poczty San Marino – nie było możliwości samodzielnego kontynuowania tematu.

Zdaniem rzecznika prasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artura Koziołka, to właśnie wspólna emisja była głównym argumentem przemawiającym za uwzględnieniem tego tematu w planie emisji znaczków pocztowych na 2015 r. przez resort.

W związku z czym w sytuacji wycofania się w 2014 r. wnioskodawcy z projektu wspólnej emisji, na wniosek Poczty Polskiej SA minister administracji i cyfryzacji podjął decyzję o wyłączeniu tematu z planu emisji znaczków pocztowych na 2015 r.  – tłumaczy Koziołek.

Równolegle do obiegu wprowadzono, jak donosi „Nasz Dziennik” inne dodatkowe tematy rekomendowane przez Pocztę Polską, jak chociażby „Kocham Cię”, którego symbolika wyraźnie nawiązuje do walentynek.

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-19) | http://www.pch24.pl/nie-bedzie-sw--maksymiliana--beda-walentynki,34080,i.html

Skip to content