Podsłuchiwanie rozmów przez telewizory? Spełniają wizje Orwella

Telewizory Smart TV firmy Samsung mogą przesyłać dane, w tym prywatne rozmowy, na zewnętrzne serwery. Oznacza, że za ich pomocą można podsłuchiwać o czym mówią domownicy posiadający taki telewizor.

O takiej możliwości firma Samsung ostrzega na swojej stronie internetowej. „Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich” – czytamy na stronie producenta.

Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że bardzo poważnie podchodzą do ochrony prywatności. – We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych – powiedziała przedstawicielka koncernu.

Internauci, wychwyciwszy ostrzeżenie opublikowane na stronie południowokoreańskiego koncernu, porównują telewizory do rzeczywistości opisanej przez Orwella w „Roku 1984”, który pisał ekranach umożliwiających podsłuchiwanie domowników.

Źródło: tvn24.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-11)

ZOB. RÓWNIEŻ:

Skip to content