Podsłuchiwanie rozmów przez telewizory? Spełniają wizje Orwella

Aktualizacja: 2015-02-11 9:52 am

Telewizory Smart TV firmy Samsung mogą przesyłać dane, w tym prywatne rozmowy, na zewnętrzne serwery. Oznacza, że za ich pomocą można podsłuchiwać o czym mówią domownicy posiadający taki telewizor.

O takiej możliwości firma Samsung ostrzega na swojej stronie internetowej. „Proszę mieć świadomość, że jeżeli wypowiadane słowa zawierają osobiste lub inne wrażliwe informacje, to mogą one znaleźć się wśród informacji przechwyconych i przetworzonych przez system rozpoznawania głosu do stron trzecich” – czytamy na stronie producenta.

Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że bardzo poważnie podchodzą do ochrony prywatności. – We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych – powiedziała przedstawicielka koncernu.

Internauci, wychwyciwszy ostrzeżenie opublikowane na stronie południowokoreańskiego koncernu, porównują telewizory do rzeczywistości opisanej przez Orwella w „Roku 1984”, który pisał ekranach umożliwiających podsłuchiwanie domowników.

Źródło: tvn24.pl

ged

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-02-11)

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79655 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]