Rzecznik ukraińskiego MSZ publikuje mapy z ukraińskim Chełmem

Aktualizacja: 2015-02-9 8:07 pm

Rzecznik ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jewhen Perebyjnis opublikował na Twitterze mapy, na których Chełm i Ziemia Chełmska znajdują się w granicach Ukrainy. Instytucje państwa polskiego jak dotąd nie zareagowały.

Perebyjnis przypomniał o rocznicy zawarcia traktatu brzeskiego, którego stronami były Niemcy, Austro-Węgry, Bułgaria, Turcja i Ukraińska Republika Ludowa. Rocznica zawarcia traktatu ułynęła dzisiaj – podpisano go 9 lutego 1918 roku. Na jego mocy Ukrainie odstąpiono Ziemię Chełmską z miastem Chełm, w tajnej klauzuli zagwarantowano także wydzielenie osobnego kraju koronnego z Lwowem i Przemyślem w ramach Austro-Węgier.

Mapę tę – wraz z ilustracjami przedstawiającymi moment zawarcia traktatu – zamieścił na swoim koncie na Twitterze rzecznik ukraińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

PATRZ TAKŹE: Ambasada Ukrainy w USA wysuwa roszczenia terytorialne wobec Polski [+MAPY]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: MSZ Ukrainy publikuje mapy podważające polskość Przemyśla i Chełma. W ślad za nią ukraińska ambasada w Berlinie [+MAPY]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Porozmawiajmy o Wielkiej Polsce – w odpowiedzi na mapy ukraińskiego MSZ

Twitter.com / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79629 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]