Kanada: Sąd dopuścił wspomagane samobójstwo

Aktualizacja: 2015-02-9 2:12 pm

Sąd Najwyższy Kanady uznał w miniony piątek, że w przypadku najcięższych chorób obywatele mają prawo do uzyskania pomocy w samobójstwie. W kanadyjskich mediach rozpoczęła się dyskusja na temat zasad realizacji tego orzeczenia.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

[Opracowano na podstawie serwisów informacyjnych: BBC News/ Health – 06.02.2015 r. ; Deon (Anna Lach) za PAP/ slo – 07.02.2015 r.]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79620 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]