Były prezydent Francji: oddzielenie Europy od Rosji to dramat. Ukraina nie powinna znaleźć się w Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2015-02-8 9:32 am

Były prezydent Francji i jeden z liderów centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), Nicolas Sarkozy zaapelował o pójście na ustępstwa wobec agresywnej polityki prowadzonej przez Władimira Putina na Ukrainie.

Na zjeździe UMP były prezydent Francji miał zaprezentować plan zażegnania napiętych relacji między Europą a Rosją. W istocie sprowadził się on jednak do propozycji ustępstw wobec polityki rosyjskiego prezydenta.

Oddzielenie Europy od Rosji to jest dramat. Jeśli Amerykanie tego chcą, to ich prawo i ich problem. Ale interesy Amerykanów wobec Rosji nie są interesami Europejczyków wobec Rosji. Nie chcemy odrodzenie Zimnej Wojny między Europą i Rosją – zadeklarował Sarkozy, który w 2017 roku chce wziąć udział w wyborach prezydenckich.

Zdaniem Sarkozy’ego mieszkańcy Krymu sami zdecydowali o tym, by przynależeć do Rosji. W związku z tym Zachód powinien uznać aneksję Krymu. Zwrócił też uwagę, że 1/3 mieszkańców Ukrainy jest rosyjskojęzyczna. – To nie jest szczegół. Trzeba powołać siły rozjemcze aby chronić tę ludność rosyjskojęzyczną dopóki sytuacja się nie uspokoi – tak brzmi drugi punkt planu Sarkozy’ego.

W ocenie Sarkozy’ego Ukraina nie może przystąpić ani do Unii Europejskiej, ani do NATO. Były prezydent Francji zaznaczył, że państwo to „jest mostem między Rosją i Europą”.

Źródło: rp.pl

ged

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79603 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]