Słowackie referendum w sprawie homomałżeństw nie jest ważne. Miażdżąca przewaga obrońców rodziny

Na podstawie danych po przeliczeniu 91,77 proc. głosów Słowacki Instytut Statystyczny poinformował, że w referendum dotyczącym homomałżeństw wzięło udział jedynie 21,33 proc. uprawnionych, co oznacza, że jego rezultat nie jest wiążący. Wyniki wskazują również, że ponad 90 proc. głosujących poparło postulaty obrony rodziny.

Obywatele Słowacji odpowiadali na następujące pytania: czy zgadzasz się, aby małżeństwem mógł być nazywany jedynie związek jednego mężczyzny i jednej kobiety; czy zgadzasz się aby związki homoseksualne czy też inne związki nie mogły rościć sobie praw wynikających z małżeństwa i nie mogły ubiegać się o adopcję; czy zgadzasz się, aby rodzice mogli decydować o sposobie wychowania i edukacji swoich dzieci w szkołach w drażliwych kwestiach kulturowych i etycznych, takich jak zachowania seksualne lub eutanazja.

Rzecznik Aliansu w Obronie Rodziny, Anto Chromík podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w referendum, a także wszystkim wolontariuszom. Podkreślił bezinteresowność ich zaangażowania. Podziękował również osobom, które podpisały petycję w obronie rodziny. Na razie nie komentował frekwencji. Zaznaczył, że to zaangażowanie obywateli będzie miało znaczenie w dalszych zmaganiach o uznanie praw rodziny.

Słowackie media zauważyły, że w referendum wzięli także udział biskupi. Ordynariusz Nitry, bp Viliam Judák udał się do lokalu właściwej komisji. Podkreślił, że są takie chwile w życiu narodu, kiedy trzeba się przyznać do wartości chrześcijańskich, a udział w referendum jest nie tylko obowiązkiem obywatelskim, ale również chrześcijańskim. Natomiast jego poprzednika, 91-letniego kard. Jána Chryzostoma Korca członkowie komisji wyborczej odwiedzili z przenośną urną w jego domu. Z tego sposobu wyrażenia swego stanowiska korzystali również duchowni przebywający w domu księży-emerytów.

Źródło: KAI

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-08) | http://www.pch24.pl/slowackie-referendum-w-sprawie-homomalzenstw-nie-jest-wazne--miazdzaca-przewaga-obroncow-rodziny,33852,i.html

Skip to content