USA: władze Seattle wyraziły zgodę na automaty z marihuaną

Aktualizacja: 2015-02-7 6:27 pm

Władze Seattle w Stanach Zjednoczonych zdecydowały, że na ulicach miasta staną automaty z… marihuaną. W maszynach można już kupić alkohol i inne produkty, których sprzedaż wymaga sprawdzenia wieku.

„Dzięki specjalnemu systemowi, maszyna weryfikuje wiek przez skan dowodu oraz specjalnej karty. Marihuany nie kupi więc żaden nieletni mieszkaniec USA. Następnie za pomocą kamery, która wykrywa rysy twarzy sprawdzane jest to, czy osoba nie posługuje się fałszywym dowodem osobistym” – informuje portal se.pl.

Automaty z marihuaną – ma ich być kilkaset – wprowadza na rynek firma American Green.

Źródło: niezalezna.pl, se.pl

pam

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79583 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]