Pod płaszczykiem wojny na Ukrainie sprzedawane są grunty orne

Aktualizacja: 2015-02-6 9:33 am

Konflikt na Ukrainie jest wykorzystywany do tego, aby duże koncerny mogły kupić grunty rolne – powiedziała szefowa biura deputowanego do Bundestagu Niema Movassata Birgit Bock-Luna.

Zgodnie z jej słowami, istnieją podejrzenia, że ukraińska ziemia będzie wykorzystywana do upraw GMO, które są zakazane na terytorium UE.

Bock-Luna poinformowała, że w ostatnim czasie zagraniczne osoby prawne, w tym z Niemiec, aktywnie skupują ukraińskie grunty rolne, obchodząc obowiązujące memorandum przy pomocy schematu leasingowego przy poparciu kijowskich władz, które w zamian otrzymują kredyty z międzynarodowych instytucji finansowych.

Bock-Luna podkreśliła, że zakupy te mogą być bezpośrednio lub pośrednio finansowane przez niemiecki rząd.

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79554 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]