“Polskie obozy koncentracyjne” na stronie izraelskiego instytutu Yad Vashem

Aktualizacja: 2015-02-4 9:41 am

Sformułowanie “polskie obozy koncentracyjne” kilkukrotnie znalazło się na stronie internetowej izraelskiego instytutu Yad Vashem zajmującego się zagładą Żydów podczas II wojny światowej – informuje “Dziennik”, pokazując jako dowód anglojęzyczne fragmenty opracowań znajdujących się na stronie.

Na stronie Yad Vashem czytamy m.in. o “ewakuacji polskich obozów koncetracyjnych”. Inna część opracowania mówi o oficerze SS, który “projektował polski obóz koncentracyjny”. Kolejny fragment dotyczy z kolei znajdujących się w “polskich obozach koncetracyjnych” Romów.

dziennik.pl / yadvashem.org / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79480 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]