Niemieckie wojska przyjadą do Polski. Kanclerz: „wzmocnimy bezpieczeństwo Polski”

Niemieckie wojska już wkrótce przyjadą do Polski na wielkie wspólne manewry. Kontyngent, który wyśle do Polski Berlin, będzie jednym z największych spośród państw NATO.

W Polsce będzie w sumie ćwiczyło 1,7 tys. niemieckich żołnierzy. Jak wyjaśniła działania niemieckich wojsk kanclerz Niemiec, Angela Merkel trzeba wzmocnić gwarancję bezpieczeństwa dla Polski.

Niemcy unikali dotychczas zaangażowania za granicą, z uwagi na konotacje historyczne. Jednak konflikt na Ukrainie miał radykalnie zmienić niemiecką optykę. Inicjatywa RFN wysłania prawie 2 tys. żołnierzy do Polski ma być elementem szerszego programu zacieśnienia współpracy wojskowej Berlina z Warszawą.

Nie jest to pierwsze zaangażowanie Niemiec w kwestie bezpieczeństwa państw Europy Środkowowschodniej. Niemieckie myśliwce kontrolują przestrzeń powietrzną nad krajami bałtyckimi, zaś kompania niemieckich spadochroniarzy uzupełnia jednostkę USA stacjonującą od wiosny w krajach bałtyckich i Polsce.

Źródło: „Polskie Radio”

ged

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2015-02-04) | http://www.pch24.pl/niemieckie-wojska-przyjada-do-polski--kanclerz--wzmocnimy-bezpieczenstwo-polski,33760,i.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content