Niemieckie wojska przyjadą do Polski. Kanclerz: „wzmocnimy bezpieczeństwo Polski”

Aktualizacja: 2015-02-4 9:15 am

Niemieckie wojska już wkrótce przyjadą do Polski na wielkie wspólne manewry. Kontyngent, który wyśle do Polski Berlin, będzie jednym z największych spośród państw NATO.

W Polsce będzie w sumie ćwiczyło 1,7 tys. niemieckich żołnierzy. Jak wyjaśniła działania niemieckich wojsk kanclerz Niemiec, Angela Merkel trzeba wzmocnić gwarancję bezpieczeństwa dla Polski.

Niemcy unikali dotychczas zaangażowania za granicą, z uwagi na konotacje historyczne. Jednak konflikt na Ukrainie miał radykalnie zmienić niemiecką optykę. Inicjatywa RFN wysłania prawie 2 tys. żołnierzy do Polski ma być elementem szerszego programu zacieśnienia współpracy wojskowej Berlina z Warszawą.

Nie jest to pierwsze zaangażowanie Niemiec w kwestie bezpieczeństwa państw Europy Środkowowschodniej. Niemieckie myśliwce kontrolują przestrzeń powietrzną nad krajami bałtyckimi, zaś kompania niemieckich spadochroniarzy uzupełnia jednostkę USA stacjonującą od wiosny w krajach bałtyckich i Polsce.

Źródło: „Polskie Radio”

ged

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79464 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]