Żydowski brat “katolika” Johna Kerry obejmuje ważną pozycję w Departamencie Handlu

Aktualizacja: 2009-03-22 8:39 pm

Cameron Kerry, brat senatora Johna Kerry, byłego kandydata prezydenckiego w kampanii roku 2004, został wybrany na głównego doradcę Departamentu Handlu w administracji Baracka Obamy.

Dotychczas sprawował funkcję wiceprezydenta Krajowej Rady Żydów Partii Demokratycznej (National Jewish Democratic Council – NJDC). Jak stwierdza prasa izraelska, Cameron Kerry “bronił w prasie żydowskiej Baracka Obamę podczas kampanii prezydenckiej”.

“Cam był niezastąpiony wśród przywódców NJDC. Silnie zaznaczył się w żydowskiej społeczności gdzie odegrał główną rolę w zbieraniu żydowskich głosów podczas kampanii prezydenckiej w 2004 roku.” – powiedział Marc Stanley, szef NJDC.

Podczas kampanii prezydenckiej swojego brata, do mediów przedostała się – widocznie mocno dotychczas strzeżona – informacja o żydowskich korzeniach kandydata prezydenckiego, Johna Kerry. Dziadek Johna i Camerona, Fritz Kohen (syn Benedykta Kohna i Mathildy Frankel, mąż Idy Löwe), był żydowskim imigrantem z Czech, który po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych zmienił nazwisko na Frederick Kerry i ochrzcił się przyjmując wiarę rzymsko-katolicką.

Jak informuje izraelska agencja JTA, Cameron Kerry 25 lat temu porzucił wiarę katolicką i przeszedł na judaizm. Jego brat, John Kerry określany jest jako katolik, jakkolwiek jest zawziętym zwolennikiem aborcji i publicznie odrzuca Naukę Kościoła w najważniejszych kwestiach moralnych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Haaretz

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7940 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]