Żydowski brat „katolika” Johna Kerry obejmuje ważną pozycję w Departamencie Handlu

Cameron Kerry, brat senatora Johna Kerry, byłego kandydata prezydenckiego w kampanii roku 2004, został wybrany na głównego doradcę Departamentu Handlu w administracji Baracka Obamy.

Dotychczas sprawował funkcję wiceprezydenta Krajowej Rady Żydów Partii Demokratycznej (National Jewish Democratic Council – NJDC). Jak stwierdza prasa izraelska, Cameron Kerry „bronił w prasie żydowskiej Baracka Obamę podczas kampanii prezydenckiej”.

„Cam był niezastąpiony wśród przywódców NJDC. Silnie zaznaczył się w żydowskiej społeczności gdzie odegrał główną rolę w zbieraniu żydowskich głosów podczas kampanii prezydenckiej w 2004 roku.” – powiedział Marc Stanley, szef NJDC.

Podczas kampanii prezydenckiej swojego brata, do mediów przedostała się – widocznie mocno dotychczas strzeżona – informacja o żydowskich korzeniach kandydata prezydenckiego, Johna Kerry. Dziadek Johna i Camerona, Fritz Kohen (syn Benedykta Kohna i Mathildy Frankel, mąż Idy Löwe), był żydowskim imigrantem z Czech, który po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych zmienił nazwisko na Frederick Kerry i ochrzcił się przyjmując wiarę rzymsko-katolicką.

Jak informuje izraelska agencja JTA, Cameron Kerry 25 lat temu porzucił wiarę katolicką i przeszedł na judaizm. Jego brat, John Kerry określany jest jako katolik, jakkolwiek jest zawziętym zwolennikiem aborcji i publicznie odrzuca Naukę Kościoła w najważniejszych kwestiach moralnych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Haaretz

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

Skip to content