Były holenderski minister: na świecie zapanuje pokój, jeśli żydzi przeniosą się do USA

Na świecie być może zapanowałby pokój, gdyby żydzi z Izraela wyprowadzili się w ciągu 25 lat do Stanów Zjednoczonych – stwierdził w wywiadzie dla prestiżowego magazynu ekonomicznego „Quote” były holenderski minister ds. gospodarczych Herman Heinsbroek.

– Historycznym błędem było ofiarowanie żydom własnego państwa w środku świata islamskiego na Bliskim Wschodzie – dodał. Minister wyjaśnił, że odkąd żydzi przenieśli się do Izraela, mamy cały czas wojny i rosnący antysemityzm. – Mój pomysł jest taki: dajmy żydom własne państwo gdzieś w Stanach Zjednoczonych i 25 lat na przeprowadzkę – puentował.

Holender dodał, że żydom powinno się zagwarantować swobodny dostęp do Jerozolimy. Mówił również, że jeśli jego idea zostanie zrealizowana, to istnieją duże szanse na pokój na świecie.

Heinsbroek, poza resortem gospodarki, pracował także w ministerstwie spraw zagranicznych. Był oddelegowany do Stambułu. Wcześniej związał się z antyimigrancką partią Pima Fortuijna, zamordowanego tuż przed wyborami w 2002 roku.  

Na początku miesiąca Heinsbroek wydał swoją pierwszą powieść „Minister cień”, opowiadającą o intrygach w rządzie, który upadł w 2002 r., zaledwie trzy miesiące po utworzeniu. Holender jest właścicielem wielkiej korporacji The Arcade Entertainment Group, która obejmuje m.in. sklepy muzyczne, stacje radiowe i telewizyjne.

Źródło: jta.org., AS.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2015-01-26) | http://www.pch24.pl/byly-holenderski-minister--na-swiecie-zapanuje-pokoj--jesli-zydzi-przeniosa-sie-do-usa,33569,i.html

Skip to content