Wielka Brytania: katolicka szkoła zamknięta za wypowiedź ucznia dotyczącą muzułmanów

Aktualizacja: 2015-01-24 7:23 pm

Katolicka szkoła w Durhnam została zamknięta po tym jak jeden z uczniów wypowiedział się negatywnie na temat tego, kim jest muzułmanin. Uczeń ów stwierdził, że muzułmanin kojarzy mu się z terroryzmem.

Inspektorzy z Ofsted uznali, że szkoła Durham Free nie spełnia wymagań, a uczęszczających do niej nazwali bigotami, którzy przejawiają dyskryminujące poglądy na temat innych wyznań. Nauczyciele z Durham uważają, że decyzja jest krzywdząca i oparta jedynie na jednorazowym komentarzu jednego ucznia. Dodają, że chrześcijański etos placówki czyni ją łatwym celem dla urzędników, którzy chcą pokazać, że promują zasadę różnorodności stworzoną przez rząd.

Problemy ma też chrześcijańska szkoła z Sunderlandu – Grindon Hall, która znalazła się pod specjalną obserwacją. Tam kontrolerom nie spodobała się odpowiedź dziesięciolatka  na pytanie o to, co robią lesbijki. Pracownicy Grindon Hall decyzję Ofsted przyjęli z szokiem, gdyż wyniki osiągane przez uczniów są bardzo dobre. Uważają, że niektóre szkoły, zwłaszcza te wyznaniowe lub takie, które znajdują się w miejscach, gdzie jest mało uczniów z mniejszości narodowych, są poddane szczególnej presji.

Źródło: bham.pl

KRaj

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79300 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]