Włoska TV: Polacy współodpowiedzialni za zagładę Żydów

Aktualizacja: 2006-12-13 12:00 am

Ambasador Polski w Rzymie Michał Radlicki wystosował protest w związku z nadanym 11 grudnia w telewizji włoskiej programem o zjawisku negowania holokaustu, którego prowadzący podczas rozmowy z zaproszonym do studia b. więźniem Auschwitz zasugerował współudział mieszkańców Oświęcimia i generalnie Polaków w hitlerowskiej zagładzie Żydów. O proteście poinformował rzecznik ambasady Artur Soroko.

W programie z cyklu “Matrix” w stacji Canale 5, należącej do komercyjnej telewizji Mediaset byłego premiera Silvio Berlusconiego, prowadzący Enrico Mentana w rozmowie ze swym gościem Nedo Fiano – mówiąc o zagładzie Żydów – zadał mu następujące pytanie, odnoszące się do Polaków: Bo oni byli wspólnikami w ogromnej mierze, prawda?.

Domagamy się przeprosin i sprostowania – poinformował rzecznik polskiej placówki dyplomatycznej. Dodał, że ambasada proponuje Enrico Mentanie wizytę w Auschwitz w związku ze zbliżającą się rocznicą wyzwolenia obozu, 27 stycznia.

Za: wp.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=793 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]