W Stanach Zjednoczonych od 1973 roku dokonano 57 762 169 aborcji…

Aktualizacja: 2015-01-23 10:20 am

57 762 169 – to szacowana liczba zamordowanych przed narodzeniem dzieci w USA od czasu legalizacji aborcji w 1973 r. Informację tę podał amerykański Narodowy Komitet Prawa do Źycia.

W swych obliczeniach instytucja oparła się na danych rządowych (Center for Disease Control, CDC – odpowiednik polskiego Sanepidu) oraz statystykach proaborcyjnego Instytutu Guttmachera. Szacunki te wydają się zasadniczo wiarygodne, choć nie są całkowicie ścisłe. To dlatego, że w niektórych stanach sprawozdawczość w tym zakresie jest dobrowolna, nie ma też pełnych danych za ostatnie dwa lata. CDC sam przyznaje, że jego statystyki aborcyjne są najprawdopodobniej zaniżone!

Jedynym pocieszeniem jest to, że w ostatnich latach liczba aborcji w USA spada. Coroczny spadek liczby dzieci zabitych przed narodzeniem wynosi w USA około 4-5 proc. Obecnie liczba przeprowadzanych aborcji to około 1,1 miliona rocznie.

Źródło: gosc.pl

KRaj

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79276 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]