Biskup Jean-Marie le Vert złożył rezygnację. Nie akceptowali go liberalni duchowni

Aktualizacja: 2015-01-23 10:14 am

Biskup francuskiej diecezji diecezji Quimper – ks. Jean-Marie le Vert należący do Wspólnoty św. Marcina – złożył rezygnację. Dlaczego? Był zbyt konserwatywny. Taki jest finał konfliktu hierarchy z liberalnym duchowieństwem we Francji.

W czwartek biskup Jean-Marie le Vert (ur. 1959) złożył rezygnację z zajmowanej dotąd stolicy biskupiej. Tego samego dnia rezygnacja została przyjęta przez papieża Franciszka. Duchowny święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1987, w r. 2005 papież Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji Meaux, a dwa lata później biskupem diecezji Quimper.

Jak czytamy na blogu „Rorate Caeli”, to konserwatywny francuski hierarcha, który popadł w konflikt z liberalnymi duchownymi z własnej diecezji. Nie cieszył się też szczególnym poparciem ze strony części francuskiego episkopatu. Jak przypominają autorzy bloga, w ostatnim czasie papież Franciszek mianował także biskupa-koadjutora dla włoskiej diecezji Albenga-Imperia – jednej z najprzyjaźniejszych dla katolickiej tradycji w tym kraju.

Źródło: „Rorate Caeli”

mat

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79272 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]