Kopacz na rewolucyjnym kursie. Będą związki partnerskie, genderowa konwencja i pigułka „dzień po”

Aktualizacja: 2015-01-19 1:12 pm

W rozmowie z Radiem „Zet” premier Kopacz odpowiadała na pytania dotyczące m. in. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, wprowadzenia związków partnerskich oraz dostępności pigułki „dzień po”. Zdaniem premier wprowadzenia tych rewolucyjnych zmian jest kwestią czasu.

Jak zadeklarowała Kopacz  premier poruszyła już kwestię dostępności pigułki „dzień po” w rozmowie z ministrem Arłukowiczem.  – Skoro jesteśmy w UE, to mamy przepisy, które mówią o tym, że ta tabletka ma być bez recepty – tłumaczyła w niedzielę w Radiu ZET. – Nie mówmy tu w kategoriach ideologicznych, tylko mówmy w kategoriach, czy to jest bezpieczne, czy też niebezpieczne. Pamiętajmy, że po to będą sięgać również młodzi ludzie, młode dziewczyny, więc dlatego to musi być bezpieczne, i to jest obowiązek Ministerstwa Zdrowia – powiedziała premier.

Dostępnością pigułki zajmie się Rządowe Centrum Legislacji wraz  z zespołem w resorcie zdrowia. W ramach tej współpracy mają powstać „wszelkiego rodzaju zabezpieczenia prawne”, które będą dawałyby gwarancję bezpieczeństwa pacjentkom, oraz które ograniczą dostępność “pigułki dzień po”, by nie mogły kupować jej osoby nieletnie. Będzie to na tyle bezpieczne, że dorosła osoba, będzie mogła podjąć świadomą, dorosłą decyzję, za którą bierze odpowiedzialność – wyjaśniła Kopacz.

Spytana o ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Kopacz odpowiedziała: „No zobaczymy. Sprawdzian będzie wtedy, kiedy będzie głosowanie”. Zdaniem premier „ta konwencja powinna być przegłosowana”.

Więcej pewności premier posiada w kwestii wprowadzenia tzw. związków partnerskich. – Jestem przekonana, że ten projekt ustawy, naszego posła (Artura) Dunina, który będzie projektem już wydyskutowanym w PO, który reguluje te wszystkie sprawy, będzie bezdyskusyjnie przyjęty – mówiła.

Projekt ten daje możliwość zawierania tzw. związków partnerskich także osobom tej samej płci.

Źródło: wp.pl

luk

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79195 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]