Aktualizacja strony została wstrzymana

Mary Wagner milczy przed sądem – mówi głosem nienarodzonych dzieci

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni dzieci nienarodzonych, jest już po pierwszej rozprawie, a na 5 lutego wyznaczono kolejną. Mary postanowiła w czasie rozpraw „mówić głosem nienarodzonych”. – Mary usłyszała  identyczne zarzuty jak poprzedni, dlatego postanowiła milczeć  – wyjaśnia Jacek Kotula, szef rzeszowskiego oddziału Fundacji Pro Prawo do Źycia, który organizował pobyt Kanadyjki w Polsce. Mary Wagner po rozprawie została ponownie zakuta w kajdanki i wyprowadzona z sali.

Mary Wagner milczy przed sądem - mówi głosem nienarodzonych dzieciW minionym tygodniu w College Park Courts w centrum Toronto odbyło się przesłuchanie kanadyjskiej obrończyni życia. Mary Wagner nie powiedziała wówczas ani jednego słowa, a jej postawę wyjaśnił mecenas, który reprezentował ją także w czasie poprzedniego procesu.

Jacek Kotula, który ma kontakt z rodzicami Mary Wagner, relacjonuje, że obrończyni życia stanęła przed sądem w obecności ośmioosobowej publiczności. Kobieta zrezygnowała z pomocy prawnej i postanowiła sama bronić przed sądem. Na początku rozprawy Mary odczytała swe przesłanie w którym oświadczyła, że została aresztowana za to, co robiła i będzie robić: za próbę ratowania przed mordowaniem niewinnych i nieposiadających głosu istot ludzkich.

Kiedy zakończyła, zamilkła i nie odpowiedziała już na żadne pytanie ze strony sądu. Sędzia, która prowadzi sprawę zwróciła się do prokuratora, a ten uznał, że na sformułowanie oskarżenia potrzebuje 2 – 3 tygodni, w związku z czym termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 5 lutego 2015 roku.

7 stycznia w liście z więzienia Mary Wagner pisała do Jacka Kotuli: „Powiedziałam wszystko, co miałam do powiedzenia w piśmie o apelację, i moja cisza przypomina nam ciszę dzieci w łonach matek: one nie mają żadnego głosu, a ponieważ one nie mają żadnego głosu, są całkowicie zależne od decyzji innych”.- Mary Wagner jest solidarna w ciszy z poczętymi dziećmi zabijanymi w wyniku aborcji – podkreśla obrońca życia z Rzeszowa.

Kanadyjska obrończyni życia została osadzona w więzieniu, ponieważ walczyła o ocalenie życia dzieci nienarodzonych zagrożonych morderstwem. Trafiła tam po tym, jak w jednej z klinik aborcyjnych w Toronto próbowała przekonywać kobiety, by nie zabijały swoich nienarodzonych dzieci.

Tak. To jest w Kanadzie karalne.

pam

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2015-01-19) | http://www.pch24.pl/mary-wagner-milczy-przed-sadem---mowi-glosem-nienarodzonych-dzieci,33422,i.html

Skip to content