Słowacy apelują o pomoc: stop „tęczowej” rewolucji!

Marek Michalčík w imieniu słowackiego Sojuszu dla Rodziny (AZR) apeluje do organizacji, instytucji i osób prywatnych o modlitwę oraz wsparcie w kampanii antyhomoseksualnej. 7 lutego br. Słowacy wezmą udział w referendum, które zadecyduje, czy zwycięży tradycyjny model rodziny.

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy oddolna inicjatywa społeczna Sojusz dla Rodziny (AZR) zebrała ponad 400 tysięcy podpisów (co stanowi około 8 proc. populacji) pod petycją o ograniczenie praw homoseksualistów do zawierania „małżeństw” i adopcji dzieci. Sojusz domagał się referendum w tej sprawie. Prezydent Andrej Kiska wyznaczył datę głosowania na 7 lutego.

Organizacja podkreśla, że chociaż w ub. roku udało się wprowadzić konstytucyjny zakaz zawierania „homomałżeństw”, to jednak jest on niewystarczający, aby „zagwarantować świętość rodziny i ochronić dzieci przed deprawacją.” Stąd wniosek o referendum, w którym obywatele będą musieli odpowiedzieć, czy zgadzają się, by za małżeństwo uznawać wyłącznie więź miedzy jednym mężczyzną i jedną kobietą, czy zgadzają się na adopcję dzieci przez homo-pary i chcą, by szkoły nie mogły zmuszać do udziału w edukacji seksualnej. ( http://www.pch24.pl/the-economist-o-antyhomoseksualnej-inicjatywie-slowakow–szkoda–ze-nie-chca-byc-liberalni,33214,i.html#ixzz3OyTM1lQ10).

AZR apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli na całym świecie, aby w ramach poparcia jak najszybciej wypełnić specjalny formularz (https://docs.google.com/forms/d/1z-8M2gjpw8VxCP5Oa2FO_9Ulr125NEPElDSLrhvjFOE/viewformlink), co może pomóc w zmobilizowaniu wahających się Słowaków do masowego udziału w głosowaniu. Referendum będzie wiążące tylko wtedy, jeśli weźmie w nim udział ponad 50 proc. społeczeństwa. Taki rezultat osiągnięto tylko raz w historii kraju, gdy decydowano o przystąpieniu do struktur unijnych.

Michalicik prosi o modlitwę, zwłaszcza zakony klauzurowe i wsparcie finansowe na kampanię medialną. Już w tej chwili Słowakom pomagają działacze prorodzinni z Chorwacji i Włoch, grupa CitizenGO i włoska fundacja Novae Terrae.

Więcej informacji na stronie internetowej AZR: http://www.alianciazarodinu.sk/english/

Źródło: agendaeurope.com, AS

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2015-01-18) | http://www.pch24.pl/slowacy-apeluja-o-pomoc--stop-teczowej-rewolucji-,33396,i.html

Skip to content