Francja: biskup Tulonu potępia obrazoburstwo “Charlie Hebdo”

Aktualizacja: 2015-01-16 1:05 pm

Ordynariusz francuskiego Tulonu, ks. bp. Dominique Rey wygłosił homilię, w której potępił terroryzm i skrytykował obrazoburcze „Charlie Hebdo”.

Jest czymś symptomatycznym, że terroryści wzięli sobie za cel satyryczną gazetę, znaną z obelg, sarkazmów i bluźnierczych karykatur – powiedział hierarcha. – Trzeba się śmiać ze wszystkiego, mówił jeden z szefów pisma. Ale ów śmiech przekształcił się w łzy. Napaść na redakcję byłą odpowiedzią na agresję słów i obrazów – podkreślił biskup Tulonu.

Hierarcha zwrócił uwagę, że pismo złym stylu natrząsało się nie tylko z muzułmanów, ale również z chrześcijan, publikując wiele obrazoburczych rysunków.

Przedstawiano papieża Benedykta XVI z dziećmi w trakcie sodomii, Dziewicę Maryję rozkładającą niedwuznacznie nogi – opisywał i dodał: – Raniono sacrum.

Duchowny zwrócił uwagę, że agresja słowna, obrazkowa, sprowadziła zemstę. – To nowe obrazoburstwo pociąga ze sobą nieuchronnie rewanż, zemstę i inny rodzaj agresji nie dający się uzasadnić – przestrzega ordynariusz Tulonu.

FLC

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79146 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]