Policja używała zdjęć czarnoskórych jako tarcze strzelnicze

Aktualizacja: 2015-01-16 12:17 pm

Władze policji w Miami Beach przyznają, że zdjęcia czarnoskórych nastolatków były używane jako tarcze na strzelnicy. Sprawa ujrzała światło dzienne, kiedy klarnecistka z orkiestry wojskowej znalazła się w centrum treningowym policji, gdzie rozpoznała na zdjęciu swojego 18-letniego brata.

Kobieta relacjonuje, że długo nie mogła opanować płaczu. Zobaczyła ona zdjęcia czarnoskórych chłopców ze śladami po kulach. Jednym z nich był jej 18-letni brat.

Policja potwierdziła, że preceder miał miejsce, ale podkreśliła, że nie złamano prawa.

Zdjęcie brata klarnecistki wykonano 15 lat temu, gdy został aresztwany za udział w zamieszkach. Miał wówczas 18 lat.

rmf24.pl / Kresy.pl

KOMENTARZ BIBUŁY: Nieustannie w Stanach Zjednoczonych wałkowany jest temat “rasizmu”, co rzekomo ma dotyczyć również i tego przypadku. Czy jednak gdyby policja używała zdjęcia białego bandziora to wszystko byłoby w porządku? Przyjrzyjmy się statystykom, które w jakiś sposób mogą (choć nie muszą) tłumaczyć ćwiczenia policyjne z wykorzystaniem wizerunków osobników należących do najbardziej niebezpiecznych segmentów społeczeństwa.

Dla przykładu:

  • Murzyni w USA statystycznie popełniają 7 razy więcej morderstw i dokonują 8 razy więcej zuchwałych rabunków, niż przedstawiciele innych ras;
  • W przypadku gdy Murzyn dokonuje przestępstwa, statystycznie 3 razy częściej używa do tego broni palnej, niż gdy tego typu przestępstwo dokonuje przedstawiciel innej rasy;
  • Z 770 tysięcy przestępstw z użyciem przemocy dokonywanych z udziałem czarnych i białych, aż 85 procent napastników stanowią czarni, a jedynie 15% – biali.
  • W przypadku gdy Murzyn dokonuje przestępstwa, ofiarami w większości przypadków (45 %) są biali; w 43% przestępstw ofiarą jest inny czarny, a 10% ofiar stanowią Latynosi.
  • W przypadku gdy Biały dokonuje przestępstwa, jedynie 3% jego ofiar stanowią czarnoskórzy.
  • Murzyni dokonują przeciwko Białym 39 razy więcej przestępstw z użyciem przemocy, niż biali przeciwko Murzynom
  • Murzyni dokonują prawie 2 i pół raza więcej przestępstw na tle nienawiści (tzw. Hate Crimes) przeciwko Białym, niż odwrotnie.
Za: Kresy.pl (16 stycznia 2015 ) -- [Org. tytuł: « Policja używała zdjęć czarnoskórych jako tarcze strzelnicze [+VIDEO]»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=79138 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]