Szwecja: Polak przebrany za księdza, aresztowany za próbę przemytu narkotyków

Aktualizacja: 2009-03-21 2:43 pm

Przebrany za księdza Polak, którego personaliów nie ujawniono, został aresztowany 20 marca br. w szwedzkim porcie Trelleborg, przy próbie przemytu 600 gramów amfetaminy – podaje szwedzki dziennik Trelleborgs Allehanda.

Fałszywy “ksiądz” ubrany był w sutannę, co samo w sobie powinno wzbudzić zdziwienie celników, gdyż do rzadkości należy dzisiaj widok tak ubranego księdza, tym bardziej udającego się w podróż. Woreczki z amfetaminą przyklejone były do jego ciała.”Zgodnie z naszymi informacjami, ubrany był on w stroju księdza po to, aby nas oszukać.” – powiedział Anders Hallin ze służb celnych SkÃ¥ne.

“Księdzem” okazał się 61-letni Polak, który jest obecnie podejrzany o dokonywanie w przeszłości innych poważnych przerzutów narkotyków.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie The Local


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7913 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]