Rabin oskarżony o molestowanie chłopca

Aktualizacja: 2006-12-12 12:00 am

Rabin Yehudah Kolko z Brooklyn, Nowy York, został w piątek 8 grudnia br. oskarżony o molestowanie chłopca w ortodoksyjnej szkole Yehiva. 60-letni rabin Kolko, nauczyciel z 37-letnim stażem nauczycielskim w szkole Yeshiva-Mesivta Torah Temimah, oskarżony jest o molestowanie w latach 2002-03 pierwszoklasisty, swego ucznia. Rodzice chłopca w maju br. wnieśli pozew o odszkodowanie w wysokości 20 milionów dolarów, twierdząc że dyrekcja szkoły wiedziała o tych praktykach. Dyrektor Yaakov Applegrad w wywiadzie radiowym przeprosił za incydent słowami “Jeśli coś takiego rzeczywiście się wydarzyło […] jesteśmy przekonani, że system sprawiedliwości odpowiednio się tym zajmie.”

KOMENTARZ BIBUŁY: Ha! Chcielibyśmy tę wiadomość przeczytać na pierwszych stronach wszystkich dzienników, tak jak rozgłaszano o podobnych ekscesach wśród księży. A tu nic, tylko skromna notka na przysłowiowej 17-stronie. Ot, rzetelność dzisiejszych mediów.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=790 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]