Dalsze spory o kościół w Dniepropietrowsku

Wszyscy biskupi rzymskokatoliccy z Ukrainy włączyli się w sprawe odzyskania bezprawnie zagarnietego koscioła w mieście, w którym maja być  rozegrane mecze piłkarskie w ramach EURO 2012.

Ukraina: biskupi będą się modlić przed kościołem w Dniepropietrowsku

W sobotę 21 marca o godz. 18 w Dniepropietrowsku przed nie zwróconym katolikom kościołem parafialnym rozpocznie się Msza św. z udziałem episkopatu łacińskiego na Ukrainie. Poinformował o tym KAI metropolita lwowski abp Mieczysław Mokrzycki, przewodniczący Konferencji Biskupów tego kraju.

„W ubiegłym roku podczas obrad episkopatu w Zaręczanach k. Źytomierza otrzymaliśmy wiadomość, że kościół w Dniepropietrowsku został przekazany naszej wspólnocie parafialnej” – przypomniał arcybiskup. Zwrócił uwagę, że „po pewnym czasie ta nasza radość ustąpiła niestety miejsca małemu rozgoryczeniu”.

Metropolita zapowiedział, że na zakończenie obecnej XXXIII Konferencji, która w dniach 19-21 marca odbędzie się w Zaporożu, biskupi chcą pojechać do Dniepropietrowska, „aby wyrazić solidarność z tamtejszymi wiernymi, którzy od wielu lat starają się o odzyskanie tego kościoła”. „Będziemy prosić Pana Boga o błogosławieństwo, aby ten kościół został przekazany tym, do których należał i aby w nim można było oddawać cześć Panu Bogu i zanosić modlitwy” – zapowiedział przewodniczący episkopatu Ukrainy.

kcz (KAI Lwów) / Lwów

Za: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

 

Skip to content