W niemieckich mediach ponownie pojawiło się określenie „polski obóz”

Aktualizacja: 2009-03-20 11:56 am
W niemieckich mediach ponownie pojawiło się określenie „polski obóz” w odniesieniu do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. Takiego sformułowania najpierw użyła Niemiecka Agencja Prasowa DPA, później pojawiło się ono na kilku portalach internetowych.

DPA nazwała „polskim obozem pracy” obóz w Trawnikach. Wczoraj w depeszy z Waszyngtonu na temat ekstradycji byłego SS-mana Josiasa Kumpfa ze Stanów Zjednoczonych do Austrii niemiecka agencja napisała, że brał on udział w masakrze ośmiu tysięcy Żydów w „polskim obozie pracy w Trawnikach”. DPA pisze, że taką informację przekazał departament sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.
W redakcji DPA interweniowała już polska ambasada w Berlinie. Jak powiedziała rzeczniczka placówki Maria Bartczak, polskich dyplomatów zapewniono, że błędna informacja zostanie natychmiast poprawiona.

Wcześniej jednak w wersji opublikowanej przez DPA umieściło ją w internecie kilka portali informacyjnych, w tym internetowe wydania niektórych niemieckich dzienników.

Josias Kumpf jest oskarżony o dokonanie masakry na żydowskich więźniach obozu w Trawnikach. W listopadzie 1943 roku w ramach akcji likwidacyjnej „Dożynki” zamordowano w nim osiem tysięcy osób.

IAR/GJ

Za: prawy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7891 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]