Chiny poradziły USA, aby zajęły się swoimi problemami z prawami człowieka

MSZ Chin w czwartek wezwał USA, aby zajęły się problemami w sferze łamania praw człowieka we własnym kraju i powstrzymały się od ingerowania w sprawy innych państw pod pretekstem obrony praw człowieka, występując w roli sędziów.

„Chiny są państwem prawa. Przeprowadzamy procesy zgodnie z prawem. Wzywamy USA, aby zajęły się łamaniem praw człowieka w swoim kraju i aby powstrzymały się od ingerowania w wewnętrzne sprawy innych krajów pod pretekstem praw człowieka, występując w charakterze sędziów i naruszając suwerenność i niezależność innych państw”, – powiedziała rzecznik MSZ Chin Hua Chunying, komentując oświadczenie sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego.

Agencja Sputnik poinformowała wcześniej, że John Kerry zaapelował do chińskich władz, aby uwolniono więźnia politycznego, laureata Pokojowej Nagrody Nobla Liu Xiaobo. Ponadto Kerry wezwał do uwolnienie innych więźniów politycznych, domagając się od Chin „gwarancji ich ochrony i wolności zgodnie z przyjętymi miedzynarodowymi zobowiązaniami w sferze praw człowieka”.

Za: Radio Głos Rosji (25.12.2014) | http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_25/Chiny-poradzily-USA-aby-zajely-sie-swoimi-problemami-z-prawami-czlowieka-6468/

Skip to content