Czarny policjant zastrzelił nieuzbrojonego białego chłopaka – media MILCZÄ„

W ostatnich miesiącach amerykańskie media [amerykańskie, he he he – admin] z dużym zaangażowaniem malują obraz tamtejszej policji jako rasistów, których głównym zajęciem jest mordowanie bezbronnych Murzynów.

W rzeczywistości policja zabija prawie trzy razy więcej białych, niż czarnych.

Ostatnio czarny policjant zabił 20-letniego Dillona Taylora przy sklepie 7-Eleven w Salt Lake City. Całe zdarzenie zostało nagrane przez tzw. „body cam”, czyli kamerę umieszczoną na umundurowaniu policjanta.

Pojazd policyjny zatrzymał się obok sklepu i wyszedł z niego – według oświadczenia szefa policji – „nie biały” funkcjonariusz, aby poszukać jakichś młodych ludzi w okolicy. Dillon Taylor szedł w tym czasie na parking, słuchając muzyki przez słuchawki i dlatego nie słyszał, gdy policjant rozkazał mu zatrzymać się. Gdy odwrócił się i wykonał ruch rękami, policjant natychmiast strzelił, po czym nałożył konającemu kajdanki.

A więc niewinny, nieuzbrojony biały chłopak został zabity przez czarnego policjanta. Nie miał przy sobie broni i nie był jednym z tych, których poszukiwano. Media jednak nie uznały tego za wydarzenie godne uwagi.

Dillon Taylor miał wkrótce zostać ojcem, czego oczekiwał z wielką radością, jak mówią jego rodzice. Ale mediów to nic nie obchodzi, bo nie był Murzynem. W międzyczasie rozpisują się o czarnych przestępcach – Michael Brown i Eric Garner – którzy zostali zastrzeleni przez białych policjantów. Trwają również gwałtowne protesty przeciwko policji.

Tymczasem intensywne raportowanie Michael Brown i Eric Garner, czarnych przestępców, którzy zostali zabici przez białych policjantów. Kontynuując także sprawia, że gwałtowne protesty przeciwko tych dwóch strzelanin. Ale los Dillona Taylora pozostaje praktycznie nieznany. Miał niewłaściwy kolor skóry – jeśli używać tych samych kryteriów, według których białych policjantów oskarża się o rasizm.

Tak zabito chłopaka:

District Attorney (Prokurator Okręgowy) Sim Gill uważa, że wszystko było w porządku i zabicie Taylora było umotywowane.

Sven av Stockholm

Zob. też nieco inny opis wypadku:
http://www.huffingtonpost.com/2014/10/01/dillon-taylor-shooting-justified_n_5912976.html
Admin

 

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-12-26) | http://marucha.wordpress.com/2014/12/26/czarny-policjant-zastrzelil-nieuzbrojonego-bialego-chlopaka-media-milcza/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content