BBC jako antidotum na „nadmierną radość świąteczną” wydała album o samobójstwie i perwersjach

Aktualizacja: 2014-12-22 9:44 am

Stacja BBC wydała na święta antybożonarodzeniową płytę. Zamiast radości z powodu Narodzenia Pana, funduje słuchaczom przygnebiające piosenki, traktujące o samobójstwie i dewiacjach seksualnych.

„BBC wydała najbardziej przygnębiający album bożonarodzeniowy, jaki kiedykolwiek ukazał się okresie świątecznym, który zawiera piosenkę o samobójstwie” – pisze „The Daily Telegraph”.

Kompilacja, zwana alternatywnym Bożym Narodzeniem została wyprodukowana przez Demon Music Group, należącą do spółki BBC Worldwide.

Na albumie znalazły się piosenki:  „Pocięte nadgarstki w Boże Narodzenie”, „To było najgorsze Boże Narodzenie w życiu,” „Bardzo smutne Boże Narodzenie” itp.

Najbardziej szokujący jest utwór Gruffa Rhysa, lidera zespołu „Super Furry Animals”. W piosence, o próbie samobójczej, Rhys śpiewa: “Zawiozłem cię do szpitala. Cięcia były głębokie, zasnąłeś. To był 1987 rok, właśnie zdiagnozowano u ciebie depresję maniakalną. Powiedziałeś: Następnym razem zrobię to lepiej. Idź do diabła – rzekłem”.

BBC opisuje utwory w wykonaniu alternatywnych wykonawców: Rufusa Wainwrighta, zespołów Blink-182 i The Futureheads jako “słodką mroczność”. Album “Christmas indie classic” jest sprzedawany w „hipsterskich” sklepach.

Utwory promowane na święta przez BBC poza odniesieniami do „okropnego Bożego Narodzenia” nawiązują także do kazirodztwa, masturbacji oraz pornografii.

BBC Worldwide jest spółką zarządzaną przez Tima Daviesa, którego wynagrodzenie roczne wynosi 670 tys. funtów. Co roku otrzymuje premię w wysokości 230 tys. funtów, niezależnie od wyników osiąganych przez spółkę.

Źródło: dailytelegraph.co.uk., AS.

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78725 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]