Aktualizacja strony została wstrzymana

BBC jako antidotum na „nadmierną radość świąteczną” wydała album o samobójstwie i perwersjach

Stacja BBC wydała na święta antybożonarodzeniową płytę. Zamiast radości z powodu Narodzenia Pana, funduje słuchaczom przygnebiające piosenki, traktujące o samobójstwie i dewiacjach seksualnych.

„BBC wydała najbardziej przygnębiający album bożonarodzeniowy, jaki kiedykolwiek ukazał się okresie świątecznym, który zawiera piosenkę o samobójstwie” – pisze „The Daily Telegraph”.

Kompilacja, zwana alternatywnym Bożym Narodzeniem została wyprodukowana przez Demon Music Group, należącą do spółki BBC Worldwide.

Na albumie znalazły się piosenki:  „Pocięte nadgarstki w Boże Narodzenie”, „To było najgorsze Boże Narodzenie w życiu,” „Bardzo smutne Boże Narodzenie” itp.

Najbardziej szokujący jest utwór Gruffa Rhysa, lidera zespołu „Super Furry Animals”. W piosence, o próbie samobójczej, Rhys śpiewa: „Zawiozłem cię do szpitala. Cięcia były głębokie, zasnąłeś. To był 1987 rok, właśnie zdiagnozowano u ciebie depresję maniakalną. Powiedziałeś: Następnym razem zrobię to lepiej. Idź do diabła – rzekłem”.

BBC opisuje utwory w wykonaniu alternatywnych wykonawców: Rufusa Wainwrighta, zespołów Blink-182 i The Futureheads jako „słodką mroczność”. Album „Christmas indie classic” jest sprzedawany w „hipsterskich” sklepach.

Utwory promowane na święta przez BBC poza odniesieniami do „okropnego Bożego Narodzenia” nawiązują także do kazirodztwa, masturbacji oraz pornografii.

BBC Worldwide jest spółką zarządzaną przez Tima Daviesa, którego wynagrodzenie roczne wynosi 670 tys. funtów. Co roku otrzymuje premię w wysokości 230 tys. funtów, niezależnie od wyników osiąganych przez spółkę.

Źródło: dailytelegraph.co.uk., AS.

Za: Polonia Christiana – pch24.pl (2014-12-22) | http://www.pch24.pl/bbc-jako-antidotum-na-nadmierna-radosc-swiateczna-wydala-album-o-samobojstwie-i-perwersjach,32839,i.html