USA: kapelan wojskowy ukarany za… propagowanie chrześcijaństwa

Aktualizacja: 2014-12-21 8:47 pm

Duchowny Joseph Lowhorn zostanie ukarany za to, że w czasie kursów nt. profilaktyki dotyczącej samobójstw na uniwersytecie Północnej Wirginii dopuścił się „nieuprawnionej propagandy jednego wyznania”. W tym przypadku jest to chrześcijaństwo i cytowanie fragmentów Biblii. Jak czytamy ze skargi wniesionej przez jednego z uczestników kursu, doszło do obrażania jego uczuć religijnych.

Kapelan pozwolił sobie na rozdawanie słuchaczom dwustronicowego folderu. Z jednej strony przedstawione w nim były zasoby i możliwości armii, z drugiej – podejście biblijne mające ułatwić rozwiązywanie depresji. Kapelan narzucił więc żołnierzom dwa przeciwstawne punkty odniesienia uniemożliwiając swoim słuchaczom  uzyskanie  informacji na temat innych punktów widzenia – powiedział płk David Fivecoat z brygady powietrzno desantowej w Fort-Benning. Oficer przypomniał, że kapelan był poinformowany o „unikaniu preferowania konkretnych światopoglądów nad innymi”.

Adwokaci kapelana przekonują, że jego sposób przeprowadzenia zajęć w najmniejszy sposób nie narusza swobody wyznania i światopoglądu jednostki. Wykład – zdaniem adwokatów – pozostaje w zgodzie z rozdziałem 533 dokumentu o nazwie „National Defense Authorization Act”, który został przyjęty w ubiegłym roku.

Prawnicy z „Grace Churches International” są zdania, iż kapelan w żaden sposób nie naruszył obowiązującego prawa. Zwrócili oni uwagę, ze jego metody użycia Biblii jako skuteczny element w walce z depresją przeplatane były materiałami i metodami dalekimi od chrześcijańskich. Mimo tych wątpliwości kapelana czeka kara.

Źródło FOX News, sedmitza.ru

ChS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78703 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]