USA: kapelan wojskowy ukarany za… propagowanie chrześcijaństwa

Duchowny Joseph Lowhorn zostanie ukarany za to, że w czasie kursów nt. profilaktyki dotyczącej samobójstw na uniwersytecie Północnej Wirginii dopuścił się „nieuprawnionej propagandy jednego wyznania”. W tym przypadku jest to chrześcijaństwo i cytowanie fragmentów Biblii. Jak czytamy ze skargi wniesionej przez jednego z uczestników kursu, doszło do obrażania jego uczuć religijnych.

Kapelan pozwolił sobie na rozdawanie słuchaczom dwustronicowego folderu. Z jednej strony przedstawione w nim były zasoby i możliwości armii, z drugiej – podejście biblijne mające ułatwić rozwiązywanie depresji. Kapelan narzucił więc żołnierzom dwa przeciwstawne punkty odniesienia uniemożliwiając swoim słuchaczom  uzyskanie  informacji na temat innych punktów widzenia – powiedział płk David Fivecoat z brygady powietrzno desantowej w Fort-Benning. Oficer przypomniał, że kapelan był poinformowany o „unikaniu preferowania konkretnych światopoglądów nad innymi”.

Adwokaci kapelana przekonują, że jego sposób przeprowadzenia zajęć w najmniejszy sposób nie narusza swobody wyznania i światopoglądu jednostki. Wykład – zdaniem adwokatów – pozostaje w zgodzie z rozdziałem 533 dokumentu o nazwie „National Defense Authorization Act”, który został przyjęty w ubiegłym roku.

Prawnicy z „Grace Churches International” są zdania, iż kapelan w żaden sposób nie naruszył obowiązującego prawa. Zwrócili oni uwagę, ze jego metody użycia Biblii jako skuteczny element w walce z depresją przeplatane były materiałami i metodami dalekimi od chrześcijańskich. Mimo tych wątpliwości kapelana czeka kara.

Źródło FOX News, sedmitza.ru

ChS

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-12-20) | http://www.pch24.pl/usa--kapelan-wojskowy-ukarany-za-propagowanie-chrzescijanstwa,32820,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content