2 miliony na Muzeum Żydów Polski. Muzeum Historii Polski bez grosza

Aktualizacja: 2014-12-19 8:33 am

Aż 2 mln zł chce przeznaczyć w przyszłym roku rząd Ewy Kopacz na Muzeum Żydów Polskich. W planie wydatków budżetowych nie znalazło się natomiast wsparcie dla Muzeum Historii Polski.

Rząd zdecydował już o wsparciu nowoczesnej placówki Muzeum Historii Żydów Polskich. Kwota 2 mln zł, o ile nie zostaną zgłoszone w tym wypadku żadne inne propozycje poselskie, wpłynie najpewniej na konto placówki. Brakuje jednak wsparcia dla innego, bardzo ważnego projektu, jakim jest Muzeum Historii Polski.

Budżet nie zbija z nóg racjonalnością wydatków. Na przykład na pomoc Polakom na Ukrainie rząd chce przeznaczyć 14 mln zł. Ale to wciąż zbyt mało. Niewielkie pieniądze przeznaczono także na działalność przeciwdziałającego korupcja CBA – tylko 3,5 mln zł.

Źródło: prawy.pl

ged

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78639 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]