Władze krytykują Kościół katolicki za katedrę w Kordobie. To ma być meczet!

Aktualizacja: 2014-12-18 9:16 am

Władze Andaluzji wystosowały oficjalną skargę przeciwko Kościołowi katolickiemu w sprawie zabytkowej katedry w Kordobie. Według nich, Kościół opisujący świątynię jako „katedrę”… wprowadza w błąd turystów, którzy odwiedzać mają, ale meczet. To sztuczny problem – kontruje Kościół.

Wydział ds. turystyki Andaluzji zaatakował lokalne władze kościelne twierdząc, że próbują one sfałszować historię obecnej katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, usuwając informacje o islamskiej przeszłości budynku. Według Rafael Rodriguez, urzędnika zajmującego się lokalną turystyką, Kościół pomija islamską przeszłość zabytkowego kompleksu, wprowadzając w błąd (!) setki tysięcy turystów. Dlaczego? Otóż na biletach, ulotkach i na stronie internetowej zabytek nazywany jest „Katedrą w Kordobie”. A to budzi oburzenie u poprawnych politycznie Hiszpanów.

Jose Juan Gimenez Gueto, reprezentujący administrację kościelną, podkreśla, że to absurdalne oskarżenia. Zabytek jest przedstawiany jako katedra, bo… najzwyczajniej jest katedrą. Nikt nie stara się pomijać historii tej konstrukcji, Kościół jest z niej dumny. Muzułmanie zbudowali meczet na gruzach dawnego kościoła, budynek o unikalnych walorach architektonicznych został po dokonaniu rekonkwisty zachowany.

Politycznie poprawni Hiszpanie chcieliby, by turystyczna atrakcja przedstawiana była jako meczet. W końcu, muzułmanie chcieliby w katedrze organizować modlitwy…

Źródło: yahoo.com

mat

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78596 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]