Progejowskie ustawy zniszczyły katolickie agencje adopcyjne

Aktualizacja: 2014-12-15 12:42 pm

Znana od 127 lat brytyjska agencja adopcyjna o katolickich korzeniach nieodwołalnie zakończyła swą działalność.

Zniszczyło ją to samo ustawodawstwo, które skutecznie doprowadziło do zamknięcia wszystkich katolickich ośrodków adopcyjnych. Wielka Brytania w 2009 r. zalegalizowała adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Założone w 1887 r. prze biskupa Johna Butta, Catholic Children’s Society (Katolickie Stowarzyszenie Dziecięce) próbowało obejść to zdegenerowane prawo.

Zrezygnowało z katolicyzmu w nazwie i zaczęło działać pod szyldem Cabrini Children’s Society, chociaż nadal kierowało się katolicką etyką.

W skład rady nadzorczej stowarzyszenia wchodzili dwaj kapłani, a sponsorami były cztery angielskie diecezje. Prowadzenie działalności według dotychczasowych zasad nie powiodło się jednak z powodu anormalnych warunków prawnych i złego zarządzania.

Stowarzyszenie zaczęło też powoli tracić swoją katolicką tożsamość. Ze strony internetowej wycofano informacje o wartościach, jakimi się kieruje. Pozostało jedynie stwierdzenie, że CCS zostało założone przez biskupa.

Agencja adopcyjna w nowej formie szybko popadła w problemy finansowe. Z powodu trudności w pozyskiwaniu funduszy straty były ogromne, w bieżącym roku doszły do poziomu 875 tys. funtów. Zaczęły się zwolnienia pracowników i zamykanie kolejnych ośrodków lokalnych.

Ostatecznie Catholic Children’s Society musiało dać za wygraną. Jej majątek przeszedł na rzecz Diagrama Foundation, która to agencja przekazuje dzieci do adopcji także parom gejowskim.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Radio Watykańskie (kb) via Deon – 14.12.2014 r.; także: „The Tablet” (T.Philpot) – l1.12.2014 r.]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78520 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]