Prezydent Wenezueli oskarża USA o próbę zamach stanu w jego kraju

Aktualizacja: 2014-12-15 11:54 am

“Te sankcje mają na celu badanie naszej wytrzymałości, naszego morale” – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Madura komentując sprawę kolejnych sankcji nałożonych na jego kraj przez Waszyngton.

9 grudnia Senat uchwalił sankcje zakładające zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych i zamrożenie aktywów zgromadzonych w amerykańskich bankach grupy wenezuelskich oficjeli. Formalna lista nie jest znana, ale można się domyślać, że znajduje się na niej 27 oficjeli wymienionej na liście amerykańskiego senatora Marco Rubio, zaproponowanej przez niego jeszcze w maju. To właście republikanin Rubio wraz z senatorem Robertem Mendezem byli wnioskodawcami uchwały. Powodem nałożenia sankcji, jest ocena Amerykanów, iż wenezuelskie siły bezpieczeństwa nadużyły siły tłumiąc rozruchy do jakich doszło po opozycyjnych demonstracjach w lutym tego roku.

Nicolas Maduro dosadnie skomentował amerykańską inicjatywę: “Słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim? Czy my martwimy się o dostanie amerykańskiej wizy? Co za idioci”.

venezuelanalysis.com/prgazeta.ru/kresy.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78513 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]