Prezydent Wenezueli oskarża USA o próbę zamach stanu w jego kraju

„Te sankcje mają na celu badanie naszej wytrzymałości, naszego morale” – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Madura komentując sprawę kolejnych sankcji nałożonych na jego kraj przez Waszyngton.

9 grudnia Senat uchwalił sankcje zakładające zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych i zamrożenie aktywów zgromadzonych w amerykańskich bankach grupy wenezuelskich oficjeli. Formalna lista nie jest znana, ale można się domyślać, że znajduje się na niej 27 oficjeli wymienionej na liście amerykańskiego senatora Marco Rubio, zaproponowanej przez niego jeszcze w maju. To właście republikanin Rubio wraz z senatorem Robertem Mendezem byli wnioskodawcami uchwały. Powodem nałożenia sankcji, jest ocena Amerykanów, iż wenezuelskie siły bezpieczeństwa nadużyły siły tłumiąc rozruchy do jakich doszło po opozycyjnych demonstracjach w lutym tego roku.

Nicolas Maduro dosadnie skomentował amerykańską inicjatywę: „Słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim? Czy my martwimy się o dostanie amerykańskiej wizy? Co za idioci”.

venezuelanalysis.com/prgazeta.ru/kresy.pl

Za: Kresy.pl (14 grudnia 2014) | http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-wenezueli-oskarza-usa-o-probe-zamach-stanu-w-jego-kraju

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content