Dziecko oligarchiczno-kryminalnego reżimu

Naiwni Polacy oczekują, iż prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas swej wizyty w Polsce 17-18 grudnia skorzysta się z sytuacji i poprosi na cały głos w duchu prawdy dziejowej przebaczenia za zbrodnie OUN-UPA dokonane na narodzie polskim w czasie II wojny światowej.

Takich fantastycznych rzeczy od prezydenta Poroszenki mogą wymagać tylko ludzie, nie znający realiów polityki ukraińskiej i kulisów tej polityki.

Bo Poroszenko-Walcman – to typowy spryciarz i dziecko oligarchiczno-kryminalnego reżimu na Ukrainie. W warunkach mafijnych uczciwego biznesu na Ukrainie nie było. Zarabiać miliony USD na Ukrainie miała prawo tylko na samym początku mafia prezydenta Kuczmy, a potem mafia prezydentów Juszczenko i Janukowycza. [Mafia Janukowycza przynajmniej nie była antypolska, nie czciła banderowskich zbrodniarzy i chciała ocalić Ukrainę przed rozgrabieniem przez UE i USA – admin]

Jeszcze za rządów Juszczenki – król czekolady i mediów Poroszenko wybrał ideologię OUN-Bandery w swoim polu informacyjnym i politycznym. Wyborowi takiej pozycji sprzyjały nie tylko bliskie kontakty z prezydentem wszystkich banderowców Juszczenką lecz także wsprarcie lobby żydowskiego Kongresu USA linii zbliżenia z integralnym nacjonalizmem ukraińskim „Swobody”. Bo Żydom USA zależało na wsparcie diaspory ukraińskiej w Ameryce i Kanadzie. Wspierając ukraińskich spadkobierców OUN-UPA na Ukrainie i na świecie Poroszenko miał wszystkie atuty, aby wygrać wybory prezydenckie na Ukrainie w maju 2014 roku.

Jego neobanderowski „5 Kanał” za lata swego funkcjonowania manipulował historią II wojny światowej i przedstawiał zbrodniarzy OUN-UPA jako nieskazitelnych bohaterów o wolność i niepodległość Ukrainy. To o jakim przebaczeniu może być mowa podczas przyjacielskiej wizyty prezydenta Ukrainy Poroszenki w Polsce? Takiemu prezydentowi tylko rączki całować, a nie wspominać o rzeziach OUN-UPA, dokonanych na narodzie polskim.

Eugeniusz Lubański (Kijów)
http://kronikanarodowa.pl

Za: Dziennik gajowego Maruchy (2014-12-15) | http://marucha.wordpress.com/2014/12/15/dziecko-oligarchiczno-kryminalnego-rezimu/

Skip to content