Chiny otwierają szybkie koleje. 32 trasy w jeden dzień

Aktualizacja: 2014-12-11 8:47 pm

Podczas gdy Polacy śledzą burzliwe losy Pendolino, Chińczycy w jeden dzień otwierają 32 nowe połączenia kolejowe dużych prędkości – pisze portal Bankier.pl.

Portal Shanghaiist.com podaje, że trasęSzanghaj-Guagnhzou o długości 1780 km pokonywać się będzie w ciągu 6 godzin 51 minut. Wcześniej zajmowało to 16 godzin. Z Szanghaju do Guilin Chińczycy pasażerowie dojadą z kolei w 9 godzin zamiast dotychczasowych 19 godzin. Podróżni z Szanghaju dojadą też m.in. do Harbinu, Shenzen i tybetańskiej Lhasy.

Przejazd na trasie Szanghaj-Guangzhou w klasie biznesowej ma kosztować 2500 juanów, czyli ok. 1359 złotych. Bilety w pierwszej i drugiej klasie to koszt odpowiednio 1300 i 800 juanów (707 i 435 złotych) – podaje Bankier.pl.

Chiny są krajem o najgęstszej siatce połączeń kolejowych dużych prędkości. Jak podaje portal Bankier.pl, łączna długość linii kolejowych w Chinach wynosi niemal 15,5 tysiąca kilometrów. Najdłuższe połączenie to trasa Pekin-Guangzhou o długości 2298 km. W Chinach jeździ też najszybszy pociąg świata – Shanghai Maglev Train, który osiąga prędkość 430 km/h – czytamy na łamach serwisu.

bankier.pl / Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78460 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]