Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: odmawiasz zatrudnienia homoseksualistów? Nie ubiegaj się o zamówienia federalne

Weszło w życie rozporządzenie amerykańskiego Departament Pracy, zabraniające wykonawcom i podwykonawcom zleceń federalnych, dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną” lub „tożsamość płciową”. Episkopat USA protestuje.

W ostatnich latach tempo naszego rozwoju na rzecz równości lesbijek, gejów, osób biseksualistów i transpłciowych jest zadziwiające – stwierdził sekretarz pracy Tom Perez, ogłaszający wejście w życie rozporządzenia podpisanego przez prezydenta Obamę w lipcu br. – Dzisiejsze rozporządzenie jest kolejnym krokiem w kontynuowanym przez Amerykę marszu ku postępowi i sprawiedliwości – dodał.

Przeciwko nowemu prawu zaprotestował episkopat amerykański. Biskupi uważają, że rozporządzenie poważnie ograniczy wolność religijną katolickich pracodawców. Poza tym, zdaniem hierarchów, rozporządzenie sankcjonuje fałszywą ideologię „tożsamości płciowej”, ignorującej rzeczywistość biologiczną i narusza prywatność właścicieli firm i ich pracowników.

Biskupi dodali, że: „zgodnie z zasadą sprawiedliwości, administracja nie powinna pozbawiać prawa do ubiegania się o zlecenia federalne wykonawców, których poglądy – ze względu na religijne lub moralne przekonania o ludzkiej seksualności – różnią się od poglądów obecnych władz rządowych”.

Źródło: catholicculture.org., AS.

Za: Polonia Christiana - pch24.pl (2014-12-11) | http://www.pch24.pl/usa--odmawiasz-zatrudnienia-homoseksualistow--nie-ubiegaj-sie-o-zamowienia-federalne,32643,i.html

Skip to content