Satanistyczna dekoracja zastąpi szopkę i choinkę

Satanistyczne dekoracje zastąpią w tym roku choinkę i szopkę bożonarodzeniową, w gmachu stanowego rządu Florydy.

Działająca bardzo aktywnie od roku sekta Zbór Satanistyczny, otrzymała zgodę na zainstalowanie kontra-szopki w gmachu rządu Florydy. Dekoracja przedstawia anioła spadającego w płonące jezioro.

W roku ubiegłym sataniści starali się ustawić swoje instalacje w jednym z publicznych budynków Florydy, ale wówczas ich prośba została odrzucona. Tym razem mogli liczyć na poparcie adwokatów skupionych w laickim stowarzyszeniu Americans United for the Separation of Church and State (Amerykańskie Zjednoczenie na rzecz Separacji Kościoła i Stanu). W imię wolności religijnej i równości w traktowaniu wierzących, wyznawcy diabła mogę eksponować swoją prowokację od 22 do 29 grudnia.

W tym roku, ta sama sekta prowadziła kampanię na rzecz postawienia statuy Baphometa obok Kapitolu w Oklohamie, gdzie znajduje się tablica z Dziesięcioma Przykazaniami, zniszczona zresztą niedawno przez satanistę.

W maju sekta urządziła czarną mszę w miasteczku uniwersyteckim. W roku 2013, współpracując ze środowiskiem LGBT, zorganizowała na cmentarzu tzw. „mszę różową”, by w ten sposób celebrować unię cywilną osób tej samej płci.

Sataniści walczą też o dostęp do szkół publicznych. Na Florydzie dostali zgodę na rozdawanie uczniom satanistycznych książek do kolorowania.

FLC

R

Za: Polonia Christiana - pch24.pl ( 2014-12-10) | http://www.pch24.pl/satanistyczna-dekoracja-zastapi-szopke-i-choinke,32624,i.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content