Satanistyczna dekoracja zastąpi szopkę i choinkę

Aktualizacja: 2014-12-15 8:02 am

Satanistyczne dekoracje zastąpią w tym roku choinkę i szopkę bożonarodzeniową, w gmachu stanowego rządu Florydy.

Działająca bardzo aktywnie od roku sekta Zbór Satanistyczny, otrzymała zgodę na zainstalowanie kontra-szopki w gmachu rządu Florydy. Dekoracja przedstawia anioła spadającego w płonące jezioro.

W roku ubiegłym sataniści starali się ustawić swoje instalacje w jednym z publicznych budynków Florydy, ale wówczas ich prośba została odrzucona. Tym razem mogli liczyć na poparcie adwokatów skupionych w laickim stowarzyszeniu Americans United for the Separation of Church and State (Amerykańskie Zjednoczenie na rzecz Separacji Kościoła i Stanu). W imię wolności religijnej i równości w traktowaniu wierzących, wyznawcy diabła mogę eksponować swoją prowokację od 22 do 29 grudnia.

W tym roku, ta sama sekta prowadziła kampanię na rzecz postawienia statuy Baphometa obok Kapitolu w Oklohamie, gdzie znajduje się tablica z Dziesięcioma Przykazaniami, zniszczona zresztą niedawno przez satanistę.

W maju sekta urządziła czarną mszę w miasteczku uniwersyteckim. W roku 2013, współpracując ze środowiskiem LGBT, zorganizowała na cmentarzu tzw. „mszę różową”, by w ten sposób celebrować unię cywilną osób tej samej płci.

Sataniści walczą też o dostęp do szkół publicznych. Na Florydzie dostali zgodę na rozdawanie uczniom satanistycznych książek do kolorowania.

FLC

R

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=78404 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]