Hospicjum na Florydzie zakazuje kapelonom używania słów “Bóg” i “Nasz Pan”

Aktualizacja: 2009-03-19 8:46 pm

Pani Mirta Signorelli, pracująca w hospicjum Hospice by the Sea w miejscowości Boca Raton na Florydzie jako “kapelan”, zrezygnowała z pracy na znak protestu wobec wydanego przez administrację hospicjum zakazu wymawiania słów “Bóg” i “Nasz Pan” (Lord).

Według przepisów tegoż hospicjum, z dniem 23 lutego br. kapelani w spotkaniach prywatnych z pacjentami i ich rodzinami, mogą używać tych “zakazanych słów”, lecz publiczne ich wymawianie jest zabronione. Dyrektorka hospicjum, Paula Alderson tłumaczy, że nie wolno również używać “tych słów” na spotkaniach i naradach pracowników, gdyż “Jestem wyczulona na sprawę aby nie narzucać religii naszym pracownikom na zebraniach i naradach i aby nie używać niektórych wyrażeń, takich jak ‘Bóg’ i “Ojciec Święty’, ponieważ niektórzy z naszych pracowników wcale w te rzeczy nie wierzą.”

Pani Signorelli nie wytrzymała jednak tej tolerancyjnej atmosfery i zrezygnowała z pracy. “Jeśli zabierzesz mi Boga, to tak jakbyś zabrał pielęgniarce narzędzia medyczne.”

“Zdaję sobie dobrze sprawę z tego, że w spotkaniach uczestniczyli ludzie z tradycjami żydowskimi i dlatego nie mówiłam ‘Jezus’ czy ‘Allah’ czy ‘Jehowa’, lecz używałam słów ‘Nasz Pan’ i ‘Bóg’, co wydaje mi się politycznie poprawne, jednak tylko tak daleko w tej poprawności mogłam pójść”. – mówi pani Signorelli, która zrezygnowała z pracy w dwa dni po wydaniu zakazu.

Co jest podwójnie bulwersujące to fakt, iż  – jak twierdzi pani Signorelli -“nikt z sześciu innych kapelanów nie oponował przeciwko przepisom zakazującym wymawiania imienia Boga.” Do standardu w tego typu placówkach należy zatrudnianie kapelana katolickiego oraz odpowiednika protestanckiego, żydowskiego i muzułmańskiego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) – www.bibula.com – na podstawie Sun-Sentinel


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=7829 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]